Понеділок, 06.05.2024, 05:58
Привіт вам Гість | RSS
Нічний Кам'янець-Подільський

Дефекти нігтів
Рифлені чи хвилеподібні краї. Викликаються нерівним ростом нігтів, як правило, внаслідок поранення чи хвороби.
Канавки (заглиблення). Можуть бути по довжині нігтя. Це результат хвороби або поранення клітин нігтя всередині чи біля матриці.
Білі плями. Не є наслідком хвороби. Можуть бути викликані пораненням основи нігтя. По ходу росту нігтя ці плями проходять.
Гіпертрофія. Ненормальне потовщення нігтя. Як правило, викликане внутрішнім розладом, як, наприклад, місцева інфекція.
Атрофія. Ніготь втрачає свій блиск, стає тонким і зникає зовсім.
Птеригій. Кутикула росте і прикріплюється до основи нігтя.
Покусані нігті. Вроджена звичка на нервовій основі; змушує людину кусати нігті.
Розчеплення нігтя. Причинами можуть бути: поранення пальця, недбале підпилювання або надмірне використання розчинників для зняття лаку.
Підвішений ніготь. Ніготь тріскається в основі. Причини: сухість кутикули, надмірне зрізанням або необережне її усунення. Якщо не потурбуватися вчасно, то може початися інфекція.
Ніготь-шкарлупа. Ніготь помітно тонкий, білий та гнеться істотно більше, ніж звичайні нігті. Нігтьове плато відділене від нігтьового ложа, загнуте на вільному кінці. Це відхилення може бути викликане хронічними захворюваннями.
Голубий ніготь. Це може бути наслідком поганого кровообігу.
Ніготь із синяком. На нігті присутні темні, фіолетові (майже фіолетові або чорні) плями. Це, як правило, є наслідком поранення і кровотечі в нігтьове ложе. Кров, яка висохла, прикріплюється до нігтя і росте разом з ним. Поводьтеся з цим дуже обережно. Уникайте натискань. Ніготь може відділитися від нігтьового ложа.
Захворювання нігтів
Стригучий лишай на нігтях – це інфекційне захворювання, яке є наслідком грибка. При звичайній його формі на нігті появляються білі плями, які можна зшкребти з його поверхні. При іншій його формі в середині речовини нігтя появляються білі або жовтуваті смуги. Хвороба поражає краї нігтя і поширюється до його кореня. Заражена частини нігтя товста і безколірна. При третій формі стригучого лишаю поражається нігтьове ложе, що призводить до неприродної тонкості поршневих шарів. Поверхня нігтя може відставати і відкривати уражені частини нігтьового ложа.
Періоніхія Фелона – інфікований і запалений стан волокон навколо нігтів, уражених або бактеріями, або дріжджовим грибком.
Оніхія – запалення матриці нігтя разом з гноєм. Це може бути викликано недотриманням правил санітарії.
Врощені нігті – можуть бути як на пальцях рук, так і на пальцях ніг. Ніготь вростає в складку шкіри і може викликати інфекцію. Це може бути наслідком надмірного пиляння нігтів або невчасним усуненням підвішеного нігтя.
Оніхоліз – послаблення нігтя без відриву його від нігтьового ложа. Часто пов’язано з внутрішніми захворюваннями, інфекцією або вживанням деяких ліків. Це найбільш часте захворювання.
Анатомія нігтів
Нігті – це шар зроговілої речовини – кератину (який також знаходиться в нашому волоссі). Нігті є жорстким прикриттям для захисту ніжних кінчиків пальців, за допомогою яких ми захвачуємо різні предмети і фізично відчуваємо оточуючі нас тіла.
Ріст нігтя починається в МАТРИЦІ (MATRIX), у тканині, яка є “серцем” нігтя. Матриця представляє собою пласт клітин в області межі клітин шкіри і нігтьової пластинки. Пошкодження МАТРИЦІ може викликати перманентну деформацію і навіть повне припинення росту нігтя.
Початком нігтя є нігтьовий КОРІНЬ (ROOT), який знаходиться під шкірою. Корінь імплантується в нігтьовий жолобок під проксимальною нігтьовою складкою одразу над матриксом.
Нігтьовий корінь і матрикс захищені проксимальною нігтьовою складкою (PROXIMAL NAIL FOLD), яка являє собою складку шкіри в основі нігтя. Вище проксимальної нігтьової складки знаходиться біле півмісячної форми утворення ЛУНУЛА (LUNULA), яке є продовженням матрикса. Позаяк ніготь, що росте, продовжує тверднути у процесі свого росту над лунулою, він спочатку залишається м’яким і легко може бути пошкоджений.
НІГТЬОВА ПЛАСТИНКА (NAIL PLATE) представляє собою відмерлий шар кератину. У нігтьовому матриксі – кератиноцити (один із типів клітин нігтьового ложа (NAIL BED), рожево-зафарбована ділянка шкіри, яка поширюється далі за лунулу). Нігтьове ложе добре забезпечене кров’янистими капілярами, які доставляють сюди кров, збагачену киснем і які надають нігтьовому ложу здоровий рожевий колір. Лікарі одразу можуть визначити циркуляцію крові у кисті руки, натиснувши на нігтьове ложе.
КУТИКУЛА (CUTICLE) добре скріплює проксимальну нігтьову складку з нігтьовою пластинкою в основі нігтя, який називається ЕПОНІХІУМ (EPONYCHIUM) і нігтьову пластинку з нігтьовим ложем в області вільного краю нігтя (який називається ГІПОНІХІУМ (HYPONYCHIUM). Кутикула герметично ізолює нігтьове ложе і матрикс від повітря і води. Без такого захисту в цих двох областях створились би дуже теплі і вологі умови для нормального росту нігтьового зародку.
| Головна |
| Регістрація |
| Вхід |
Меню
Форма входа
Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
+ Для туриста
+ Каменцу-Подольскому посвящается..
Друзі

Курс валют
Чат
300
Наші опитування

Вибираємо кращий заклад нічного відпочинку Кам'янця-Подільського

Всего ответов: 91

Загрузка ...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


RU-TOP.NET - Бесплатный каталог сайтов каталог сайтів

Каталог україномовних сайтів Rambler's Top100






МОЯ газета TOP Webcat.info; хиты, среднее число хитов, рейтинг, ранг.

Каталог веб ресурсів Тернопільщини

Рейтинг TOP100


Lemky.com Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

a d d . i n . U A [Vox.com.ua] Портал українця

Украина онлайнВесь интернет в одном каталоге!

Украинский портАл Пиши українською

Украина-Сегодня: Каталог сайтов

каталог сайтов Украины Все про нічне життя Львова
ERA.COM.UA
интернет портал

www.girls-kp.at.ua © 2024Хостинг від uCozgirls-kp.at.ua - Всі права захищено. Питання на ICQ-359997247